Počet kusov: 0

Celkovo: 0.00€

Nákupný košík je prázdny

VÝHODY ELEKTRICKÝCH BICYKLOV

V posledných rokoch rapídne stúpla popularita elektrických bicyklov a môže sa zdať, že čoskoro úplne vytlačia tie klasické, ktoré tu s nami boli už od útleho detstva. Aby ste sa však vedeli rozhodnúť, čo je pre vás vhodnejšia alternatíva, potrebujete poznať všetky pre aj proti. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo so sebou prináša kúpa e-biku.

Výhody:

1) Šetrný k životnému prostrediu

Napriek tomu, že vám uľahčí a urýchli cestu do práce či do školy, jazda na ňom nevytvára žiadne emisie. Ak uprednostníte elektrobicykel pred autom alebo verejnou dopravou, znížite svoju uhlíkovú stopu a možno sa do cieľa dostanete aj rýchlejšie a bez toho, aby ste sa tlačili v preplnenej MHD.

2) Nedorazíte na poradu zadýchaní a spotení

Možno ste sa už zamýšľali nad tým, že sa do mesta na kávu alebo na pracovné stretnutie odveziete na bicykli, no rozmysleli ste si to z jediného dôvodu. Odradila vás predstava, že dorazíte celí spotení a upachtení. S elektrickým pohonom sa však tejto situácii môžete vyhnúť.

3) Takémuto bicyklu sa poteší vaša babka aj kamarátka, ktorá s cyklistikou práve začína

Je vaša stará mama stále aktívna a plná života, no na rodinný výlet na bicykli si už netrúfa? Alebo by sa k vám na dlhú trasu chcela pridať kamarátka, ktorá ešte nie je v dobrej fyzickej kondícii? S malou pomocou od elektromotora by s vami mohli udržať krok a ešte si jazdu aj užiť.

Hoci cyklistov na elektrobikoch vídame stále častejšie, nie všetky servisy sa už stihli prispôsobiť tomuto trendu. Nemajú s opravou tohto typu bicyklov skúsenosti alebo nepoznajú vhodného dodávateľa na špecifické súčiastky, z ktorých sa e-biky skladajú. Ak by sa vám však váš elektrobicykel pokazil alebo potrebujete len sezónny servis či bezpečnostnú prehliadku, nemusíte zúfať. V jednom zo servisov RIDE.sk nájdete odborníkov, ktorí vám veľmi radi pomôžu.

Zdroj: https://wheretheroadforks.com/pros-and-cons-of-electric-bikes/