Počet kusov: 0

Celkovo: 0.00€

Nákupný košík je prázdny

Pravidelný servis odpruženia na bicykli, elektrobicykli vám ušetrí peniaze

PRIPRAVTE SVOJ STROJ NA SEZÓNU v našom servise RIDE.sk

Prečo je servis odpruženia na bicykli alebo elektrobicykli po sezóne nevyhnutný?
Pravidelný servis odpruženia na vašom bicykli či elektrobicykli je kľúčový pre zachovanie jeho správneho fungovania a hlavne bezpečnosti. Pravidelným servisom takisto predĺžite životnosť samotného odpruženia, predídete drahým opravám či potrebe výmeny nových komponentov a zabezpečíte pohodlnú a bezpečnú jazdu.

Odpruženie na Vašom bicykli alebo elektrobicykli často patrí medzi najdrahšie komponenty. Preto je na mieste, venovať im zvýšenú pozornosť a pravidelnú kontrolu či samotný servis. Bicykle či elektrobicykle, ktoré sú predurčené na jazdu v teréne za každého počasia sa často dostávajú do kontaktu s blatom, prachom a vodou. Pokiaľ sa tieto nečistoty dostanú do pohyblivých mazaných častí odpruženia na vašom bicykli, môže sa poškodiť. Preto odporúčame pravidelnú údržbu, pri ktorej sa všetky pohyblivé časti rozoberú, vymenia sa guferá a olej tak, aby odpruženie fungovalo správne. Táto prevencia je oveľa lacnejším riešenímm ako kúpa nových tlmičov či vidlíc pri ich úplnom poškodení. Pri správnom fungovaní odpruženia na vašom bicykli dostanete z neho maximum a užijete si každú jazdu. 

 

Servis vidlice sa odporúča:
- po 50 hodinách alebo 1 roku používania (malý servis)
- po 200 hodinách používania (veľký servis)
- ak nedrží dlhodobo tlak
- ak z vidlice viditeľne uniká olej
- ak nefunguje správne kompresia alebo odskok.
 
 
Veľký aj malý servis vidlíc a tlmičov značky FOX
V spolupráci s Autorizovaným servisným strediskom FOX zabezpečujeme aj servis týchto vidlíc a tlmičov. Pre zachovanie živnotnosti a najlepšieho výkonu produktov FOX výrobca odporúča raz ročne alebo po 50 hodinách malý servis a po  200 hodinách jazdenia  - KOMPLETNÝ SERVIS, ktorý zahŕňa: celkovú vonkajšiu a vnútornú kontrolu, v prípade vzduchovej vidlice výmenu vzduchového tesnenia, generálnu opravu tlmičov alebo vzduchovej pružiny vidlice, výmenu tesnenia a oleja v komponentoch.
Využívame výhradne náhradné diely aj mazivá značky FOX. 
 
 
 
 
 
Každý bicykel a jeho komponenty sú individuálne a preto každý servis prispôsobujeme potrebám konkrétneho modelu bicykla alebo elektrobicykla. Ceny sú takisto individuálne podľa typu a modelu odpruženia. Pre viac info nás kontaktujte +421914220075
 
A čo môžete urobiť medzi servisnými intervalmi pre svoje odpruženie vy? 
Po každej jazde utrite klzné plochy a vrchnú časť gufera od viditeľných nečistôt suchou a čistou handričkou. Následne nastriekajte silikónovým olejom klzné plochy, párkát prepružte a opäť utrite handričkou. Zaberie vám to pár minút avšak aj týmto spôsobom môžete predĺžiť životnosť tlmenia.