Počet kusov: 0

Celkovo: 0.00€

Nákupný košík je prázdny

AKO SA SPRÁVNE STARAŤ O VAŠU BATÉRIU

Aby vám batéria vydržala v dobrej kondícii čo najdlhšie, tak ako o všetko ostatné aj o ňu sa musíte starať a pravidelne jej venovať pozornosť. Ak samozrejme nechcete kupovať novú častejšie ako zubnú pastu. Máme pre vás niekoľko rád, dodržiavaním ktorých zaistíte, že sa s vašou batériou nebudete musieť rozlúčiť predčasne. 

Väčšina európskych výrobcov využíva do elektrobicyklov lítium-iónové batérie. Tento typ môžete nájsť taktiež v smartfónoch. Sú veľmi citlivé na teplotu, ktorá môže znižovať ich efektivitu alebo ich aj trvalo poškodiť. Určite ste si všimli, že pri vystavení nízkym teplotám má batéria vášho telefónu nižšiu výdrž ako inokedy. To isté platí aj pre tú v e-biku.

Nezabudnite preto nabíjať a skladovať vašu batériu pri izbovej teplote. V prípade, že nie je priamo zabudovaná do bicykla, nemali by ste mať problém vybrať ju a vziať so sebou kamkoľvek. Ak to možné nie je, snažte sa váš bicykel aj s batériou chrániť pred veľmi nízkymi teplotami a nenechávajte ho v zimných mesiacoch vonku. Rovnako ako chlad aj príliš vysoká teplota má nepriaznivý vplyv na batériu. Ak počas horúcich dní prevážate váš bicykel v aute a potrebujete ho tam na nejaký čas nechať, zoberte batériu radšej so sebou a nevystavujte ju priamemu slnku.

Keďže vlastníte elektrické zariadenie, musíte rátať s tým, že vlhko a špina ho môže taktiež poškodiť. Po návrate z výletu na vašom e-biku batériu osušte a odstráňte z nej blato či iné nečistoty. Nechcete predsa, aby niektorá zo súčiastok zhrdzavela či aby boli porušené kontakty. V zimných mesiacoch, kedy jazdíte po solených cestách, môžete na svorky batérie preventívne aplikovať špeciálne mazivo.

Možno sa vám zdá, že starostlivosťou o batériu strávite viac času ako jazdením na vašom e-biku. Keď si však zvyknete na jednotlivé úkony a nič nezanedbáte, vaša batéria vám to v podobe výkonu a trvácnosti vráti. Ak by ste predsa len mali akékoľvek problémy, neváhajte sa obrátiť na odborníkov z RIDE.sk.

Zdroj:

https://www.aventon.com/blogs/aventon_bikes/caring-for-your-ebike-battery